6 czerwca 2012

WARTO WIEDZIEĆ! Metody depilacji z użyciem prądu elektrycznego cz.2

Witam! 
Dziś taka, krótka notka dotycząca  metod depilacji z użyciem prądu elektrycznego, która przybliży Wam poniższe pojęcia ;)


Elektroliza – to zabieg epilacji wykorzystujący prąd galwaniczny, polega na wprowadzeniu igły w mieszek włosowy i zniszczenia komórek rozrodczych za pomocą prądu. Metoda elektrolizy jest dość bolesna, istnieje również możliwość powstawania blizn.
Przeciwwskazania do elektrolizy:

-          ciąża
-          rozrusznik serca
-          choroby tarczycy
-          stany zapalne i ropne skóry
-          inne

 Po pierwszym zabiegu część włosów odrasta, ale są słabsze i jaśniejsze. W celu utrwalenia efektu elektrolizę trzeba powtarzać by osiągnąć trwały skutek.

Termoliza – wykonywana przy pomocy prądu wielkiej częstotliwości. Przepływ tego prądu wytwarza efekt termokoagulacyjny w cebulce włosa powodując jej zniszczenie – koagulację. Włos można usunąć stosując dużą moc prądu (80 – 100% mocy) i krótki czas lub mniejszą moc  i dłuższy czas. Wszystko zależy od grubości włosa. Ten rodzaj zabiegu idealnie nadaje się do zamykania naczynek krwionośnych, gdzie przepływ prądu wielkiej częstotliwości przez naczynko koaguluje (ścina) krew. Przy zamykaniu naczynek pojęcie grubości włosa jest równoznaczne z grubością naczynek.

Metoda Blend – metoda ta jest połączeniem działania prądu stałego i wielkiej częstotliwości. Podczas zabiegu mieszek włosowy niszczony jest jednocześnie w wyniku elektrokoagulacji oraz elektrolizy (rozpuszcza białka). Wysoka częstotliwość prądu dodatkowo zmniejsza odczucia bólowe.

Ultradźwięki – stosowanie wibracji mechanicznych na skórze ułatwia penetrację substancji aktywnej (np. opartej na enzymach), dzięki czemu niszczy się zbędne owłosienie wraz z cebulką.

Fotoepilacja – polega na usuwaniu zbędnego owłosienia za pomocą impulsów świetlnych – system EpiLights. Impulsy te wytwarzane są przez specjalne urządzenie zaopatrzone w końcówki większe od laserowych. System EpiLights daje efekt termicznego, trwałego uszkodzenia cebulek włosowych

Lasery – uchodzi za metodę bardzo skuteczną. Energia promienia laserowego o odpowiedniej długości fali zostaje zamieniona na ciepło powodując całkowite zniszczenie struktur włosa, który już nie odrasta. Nie wszystkie włosy ulegają zniszczeniu przy pierwszym zabiegu, tylko te w anagenie (faza wzrostu włosa). Zabieg trzeba powtarzać.

IPL – to źródło intensywnego światła pulsacyjnego wytwarzające wieżkę promieniowanie niekoherentrego. IPL nie jest laserem. Szerokie spektrum niespójnego światła w związku z różną długością fal powoduje, że energia może być absorbowana przez wiele chromatoforów skóry. IPL używa się nie tylko w usuwaniu owłosienia, ale również w fotoodmładzaniu skóry, w leczeniu objawów trądziku pospolitego, przebarwień oraz zmian naczyniowych.



Pozdrawiam,
BeautyM

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za wszystkie komentarze :)