Jak wykonać manicure krok po kroku, jeśli jeszcze tego nie wiesz Zapraszam do przeczytania.
Zabieg taki możemy wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym lub samodzielnie w zaciszu własnego domu.W pierwszej kolejności przystępujemy do usunięcia lakieru za pomocą zmywacza, koniecznie bezacetonowego,który powinien zawierać witaminy i wyciągi roślinne zapobiegające nadmiernemu wysuszeniu płytki naszego paznokcia. Lakier zmywamy przy użyciu wacika,delikatnymi ruchami od nasady paznokcia.
Często zdarza się , że postępujemy w niewłaściwej kolejności, mianowicie piłujemy paznokcie po ich namoczeniu w wodzie. Nigdy tak nie róbmy, ponieważ prowadzi to do uszkodzenia płytki, która po namoczeniu jest miękka, a przez co bardziej narażona na uszkodzenia.Gdy już zmyjemy stary lakier następnym etapem jest nadanie paznokciom odpowiedniego kształu, przy użyciu pilniczka, najbardziej odpowiednie są pilniki mineralne bądź szklane, choć, niestety, w naszych kosmetyczkach wciąż królują pilniczki metalowe, uszkadzające płytkę.Kształt płytki paznokciowej powinien zależeć od wyglądu naszych palców. Jeśli są krótkie i pulchne, unikajmy kanciastych kształtów, które optycznie skrócą palce. W tym wypadku najlepiej nadać im wygląd przypominający migdał lub owal. Długim i zgrabnym palcom dobrze będzie z prostokątnymi lub delikatnie zaokrąglonymi paznokciami.Należy również pamiętać o piłowaniu w jednym kierunku, w przeciwnym wypadku możemy doprowadzić do ich rozdwojenia.
Teraz przygotowywujemy pielęgnacyjną kąpiel dla naszych dłoni. W tym celu wystarczy przyrządzić w miseczce napar z rumianku z dodatkiem oliwy,gliceryny oraz soku z cytryny lub też użyć w tym celu mydła w płynie.Taki zabieg nawilży oraz odżywi dłonie i paznokcie, a przede wszystkim zmiękczy skórki. Dzięki temu łatwiej je będzie odsuwać.
Ja dodatkowo jeszcze wycinam skórki cążkami robię to powoli wzdłuż linii paznokcia. Nigdy nie róbcie tego zbyt głeboko.
Aby wygładzić płytkę paznokcia używamy do tego celu polerki.Dobieramy grubość ziaren
polerki do indywidualnych potrzeb i postępujemy według zasady: od najgrubszych ziaren do najdrobniejszych. Zgrubiałą skórę wokół paznokcia usuwam przy użyciu piaskowego lub szafirowego pilniczka.
Zanim przejdziemy do nałożenia lakieru, pamiętajmy o odtłuszczeniu płytki paznokcia za pomocą zmywacza. Warto nałożyć odżywkę lub bazę pod lakier, która utwardzi paznokieć i zapobiegnie jego żółknięciu (zdarza się to szczególnie w przypadku używania ciemnych lakierów).
Na koniec wybieramy ulubiony lakier i malujemy paznokcie.Pozostałości lakieru na skórkach możemy zmyć za pomocą specjalnego korektora lub patyczka nasączonego zmywaczem.
Po wyschnięciu lakieru nakładamy emalię utwardzającą i nabłyszczającą. Dzięki temu lakier powinien się utrzymać nawet przez tydzień.
Jeśli potrzebujesz nałożyć kilka warstw lakieru, przed każdą kolejną sprawdź, czy poprzednia dobrze wyschła - w przeciwnym razie całość będzie schła całe wieki!
Schnięcie lakieru można przyspieszyć np. wkładając paznokcie pod strumień zimnej wody, dmuchając na nie zimnym powietrzem z suszarki albo używając specjalnego przyspieszacza w aerozolu.
Pozdrawiam,
BeautyM
wreszcie jasno napisane, krok po kroku no i zdjęcia do tego, a nie suche gadanie:P super!
OdpowiedzUsuń