5 lipca 2012

Warzywa w kosmetyce

Z przyczyn nie zależnych ode mnie , Poniedziałkowa Recenzja się nie ukazała ( niestety byłam pozbawiona internetu,co skończyło sie na wymianie rutera). Receznja ta miała dotyczyć pudru z Vipery,którą mam nadzieje zamieszczę w kolejny poniedziałek.
A tym czasem chciałam Wam napisać jaką role spełniają Warzywa w kosmetykach, których używamy do naszej codziennej pielęgnacji twarzy, a które możemy zrobić same w domu z naturalnych wyciągów Warzyw. Ja przyznam się, że  jeszcze nie stosowałam Warzyw na moje niedoskonałości twarzy, ale bardzo jestem ciekawa czy naprawdę mają takie zastosowanie jak tutaj jest napisane. Dlatego w miarę moich możliwości , postaram się na własnej skórze doświadczyć działania niżej wymienionych warzyw poprzez maseczki ,które również są opisane. :) Oczywiście wszystkie czynności i efekty końcowe będę zamieszać w kolejnych postach, żebyście zobaczyły na własne oczy jak działają lub nie Warzywa na moją skórę :)



MARCHEWKA
POPRAWIA KOLORYT

Wyciąg z niej jest bogatym źródłem beta-karotenu, cennego źródła witaminy A, która jest silnym przeciwutleniaczem, chroniącym skórę przed wolnymi rodnikami i przed szkodliwym działaniem promieni UV. Dzięki niej skóra wolniej się starzeje. Zawiera również witaminy B1, B2 oraz C. Ekstrakt z marchewki dodany do kosmetyków przyśpiesza  odnowę naskórka, wzmacnia skórę, odżywia ją i poprawia koloryt.




Sok z marchwi i ogórka czyszczący skórę
Sok z marchwi zmieszać z taką samą ilością soku z ogórka, nasmarować nim twarz i pozostawić na pół godziny. Zmyć letnią wodą. Powtarzać czynność 2-3 razy w tygodniu.

Na odświeżenie i odżywienie skóry
Ugotować marchew w małej ilości wody, dobrze ją rozgnieść i wymieszać z białkiem z jednego jaja ubitym na sztywną pianę. Przygotowaną masę nałożyć na twarz i trzymać przez 15 minut. Zmyć letnią wodą.

Na odświeżenie i poprawienie kolorytu skóry
Jadać jak najczęściej świeżą tartą marchew z dodatkiem odrobiny soli i soku z cytryny oraz pić soki z marchwi. Przecierać skórę tartą marchewką z dodatkiem śmietany albo nawet samymi wytłokami pozostałymi po wyciskaniu soku a potem zmywać letnią wodą. Wymieszać w jednakowych proporcjach sok z marchwi i ogórka z dodatkiem podwójnej ilości soku z cytryny i smarować tą emulsją twarz.

Maseczka na suchą i wrażliwą skórę
Wycisnąć sok z 2 umytych marchewek i zmieszać z 3 łyżkami stołowymi twarogu i 1 łyżką siemienia lnianego. Nałożyć na twarz i zostawić na pół godziny. Zmyć letnią wodą.

Maseczka z marchwi i selera dla suchej cery
Łyżkę utartej marchwi i łyżkę utartego selera zmieszać z łyżeczką słodkiej śmietanki oraz kilkoma kroplami witaminy A + D. Masę nałożyć na twarz i szyję. Po 20 minutach zmyć letnią wodą.

Francuska mikstura przeciw początkom kurzych łapek i fałdkom „śmiechowym”
Wymieszać sok z marchwi z sokiem ze szczypiorku i miodem. Mieszankę należy nakładać codziennie i nie zmywać, lecz odczekać aż zostanie wchłonięta.

Maseczka na suchą i bladą skórę
Utrzeć marchew, wymieszać z pół filiżanki mleka i odstawić na godzinę. Nanieść masę na twarz z wyjątkiem ust i powiek. Po 10 minutach maseczkę zmyć letnią wodą. Skóra stanie się gładka i elastyczna.

Maseczka ochronna na suchą cerę
Do soku z jednej marchwi dodać żółtko i kilka kropli oliwy z oliwek. Nałożyć na twarz i po 20 minutach zmyć letnią wodą.

Gotowana marchew na ropne wypryski
Ugotowaną marchew pokroić na cząstki, obłożyć nimi krosty, zakryć twarz gazą i trzymać tak możliwie długo. W miarę potrzeby zabieg powtórzyć.

Przeciw zmarszczkom
-Napój przeciwzmarszczkowy: 3/5 szklanki soku z marchwi, po 1/5 soku z selera i pietruszki zmieszać i wypić.
Sok: Sokiem z marchwi nasmarować twarz, odczekać pół godziny, zmyć letnią wodą.

OGÓREK
ROZJAŚNIA CERĘ

Wyciąg z ogórka jest bogaty w związki organiczne sole mineralne i witaminy. Działą na skórę lekko ściągająco i oczyszczająco, dlatego sprawdza się w kosmetykach do cery mieszanej i tłustej.Jednak nie tylko normalizuje prace gruczołów łojowych,ale tez skórę, odświeża,lekko ja rozjaśnia i tonizuje.

Na skórę z wypryskami
Obrać połowę ogórka, posiekać i odcisnąć sok. Podgrzać sok nad parą przez 20 minut, posmarować nim twarz i po 15 minutach zmyć letnią wodą.

Na zaczerwienienia i wypryski
Umieścić między dwoma płatami gazy 200 g tartych ogórków i obłożyć nimi twarz. Trzymać na twarzy przez 20 minut, a następnie zmyć letnią wodą.

Na wygładzenie skóry
Pokroić dojrzały ogórek na cienkie plasterki, włożyć do mleka i odstawić na 1 godzinę. Namoczyć watę w mleku i posmarować twarz, a następnie obłożyć ją plasterkami ogórka. Skóra stanie się jędrna i gładka.

Wybielająca maseczka dla każdego rodzaju cery
1 świeży ogórek utrzeć na szklanej tarce. Otrzymaną masę wymieszać ze szczyptą mąki ziemniaczanej na dosyć gęstą papkę. Nałożyć na twarz i szyję na 20 minut. Następnie zdjąć maseczkę i opłukać twarz zimną wodą.

Maseczka dla cery zmęczonej
Utrzeć ogórek w mikserze, zmieszać z odrobiną śmietany i nanieść na twarz, szyję i dekolt.

Maseczka dla cery wrażliwej i starzejącej się
Do maseczki przygotowanej jak wyżej dodać 2 łyżki stołowe żelu aloesowego (odżywczego i ujędrniającego). Zmyć chłodną woda.

Okład odświeżający i ujędrniający
¼ ogórka umyć i zetrzeć na tarce razem ze skórką i wymieszać z 2 czubatymi łyżkami twarogu. Mieszaniną posmarować twarz i szyję i zmyć po 20 minutach zimną wodą.
Wskazówka: zamiast twarogu możesz dodać do startego ogórka ubite białko i miód. Taka maseczka ma działanie ujędrniające i ożywiające, polecana dla zwiotczałej skóry.

Na poprawę kolorytu skóry
Sok z ogórka wymieszać z mąką i nałożyć na twarz na kilka godzin. Zmyć letnią wodą.

Odświeżający tonik
Wycisnąć sok z 2 ogórków, podgrzewać na wolnym ogniu, nie dopuszczając do wrzenia. Zebrać z wierzchu pianę, odstawić, aż się ochłodzi, wlać do butelki i szczelnie zamknąć. Nie rozcieńczony tonik stosować przy tłustej cerze, a rozcieńczony przy suchej i normalnej.

Sok z ogórka na zmęczone oczy
Świeży sok z ogórka rozsmarować na skórze powiek, a po 20 minutach zmyć letnią wodą. Można zamiast soku położyć na powieki na 15 minut plasterki ogórka. Wywiera działanie wzmacniające i odświeżające.

DYNIA
WZMACNIA I WYGŁADZA

Wyciąg z miąższu dyni pobudza komórki do odnowy, poprawia mikrokrążenie. Wzmacnia skórę, wygładza, poprawia jej napięcie. Cenne dla skóry właściwości ma też olej z pestek dyni.Zawiera liczne minerały oraz fitosterole, wzmacniające powłokę lipidową. Działa przeciwzapalnie, łagodząco i przyśpiesza regenerację skóry.


Maseczka na tłustą cerę
Rozgnieść miąższ dyni, zmieszać z jogurtem i odstawić na godzinę. Masować twarz przygotowaną papką, a następnie zmywać letnią przegotowaną wodą.

Maseczka na tłustą skórę z wągrami
Rozgnieść miąższ dyni, dodać twarożku lub słodkiej śmietanki, wymieszać i nałożyć na twarz. Po upływie pół godziny zmyć twarz letnią przegotowaną wodą.

Maść z pestek dyni przeciw łupieżowi
Uprażyć pestki dyni, oczyścić je z łupinki, potłuc i ugotować w wodzie. Po ostudzeniu na powierzchni skrzepnie tłuszcz, który trzeba zebrać, a następnie smarować nim ciemię i włosy.

Proszek z pyłku na brodawki
Proszek z pyłku kwiatowego dyni nieco rozdrobnić i posypywać nim brodawki dwa razy dziennie. Po kilku dniach brodawki znikną.


KAPUSTA
REGENERUJE SKÓRĘ

Zwyczajne liście kapusty pełne są minerałów i witamin. Kryją w sobie fosfor, siarkę,wapń, żelazo, sód. Są bogate w witaminę C, ale zawierają też witaminy K, z grupy B, prowitaminę A, tzw witaminę U (substancje przyśpieszające regenarcję skór ) Wyciąg wpływa na nawilżenie skóry,regeneruje ją ,działa przeciwzapalnie.


Maseczka z kapusty
Posiekać kapustę, zrobić z niej okład na twarz i trzymać 20 minut. Maseczka ta pozwala na szybsze zlikwidowanie blizn po wypryskach.

Na poprawienie cery
Wodę, w której gotowała się kapusta, wykorzystać do odświeżenia skóry twarzy. Pić 1 szklankę dziennie.

Okład regeneracyjny dla tłustej, zanieczyszczonej cery
50 g drobno posiekanej kiszonej kapusty wymieszać z 3 łyżkami twarogu i łyżką pełnego mleka. Nałożyć na twarz i szyję. Po 20 minutach zmyć ciepłą wodą i spłukać zimną. Nie używać kremu!

Okład z kapusty na ropne wypryski
Włożyć do miksera kilka liści kapusty, zmiksować i natrzeć otrzymaną masą wypryski ropne na twarzy. Następnie przykryć gazą zakleić plastrem. Okład trzymać przez kilka godzin. Kurację powtarzać w razie potrzeby. Gotowana kapusta jest także dobrym środkiem na ropne krosty.
POMIDOR
DODAJE BLASKU



Właściwości pielęgnacyjne zawdzięcza zawartości likopenu-bardzo silnego przeciwutleniacza,zwalczającego wolne rodniki. Pobudza odnowę naskórka,wspomaga regenerację skóry.Pomidor jest też bogatym źródłem cennych dla skóry C i E.Dzięki czerwonemu zabarwieniu poprawia koloryt szarej, zmęczonej cery,dodaje skórze blasku i nadaje jej zdrowy,młodszy, wygląd.


Na odświeżenie skóry
Plasterki pomidora umieścić pomiędzy dwoma warstwami gazy i obłożyć nimi twarz na 20 minut. Następnie zmyć twarz letnią wodą.

Na zregenerowanie skóry
Pulpę ze świeżego pomidora nałożyć na twarz na 10 minut. Następnie usunąć masę i zmyć twarz watą namoczoną w letniej wodzie, najlepiej różanej. Pomidory regenerują skórę, nawilżając ją odpowiednio. Jeżeli po tym zabiegu wyjdziecie się opalać, skóra nabierze bardzo prędko brązowego koloru.

Maseczka przy tłustej cerze
Przekroić pomidor na pół i nacierać nim skórę twarzy. Można w tym celu wykorzystać także pulpę z pomidorów, wymieszać ją z sokiem z cytryny i jogurtem, położyć tą maseczkę na twarz i po 5 minutach zmyć letnią wodą.

A Wy stosowałyście, wyżej wymienione maseczki z Warzyw? 


Pozdrawiam,

Informacje zostały znalezione w internecie i gazecie poradnik domowy:)



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za wszystkie komentarze :)