9 sierpnia 2012

Jak prawidłowo wykonać demakijaż twarzy cz.II

Demakijaż Twarzy jest najważniejszą podstawą w jej pielęgnacji. Jeśli zostanie źle oczyszczona, nasza skóra będzie stwarzać problemy m.in. pory się zatykają, tworzą się zaskórniki i pryszcze,cera staje się matowa , ziarnista.
Nie chodźmy Spać w Makijażu! Kobiety, które to robią zapominając go zmyć lub z czystego lenistwa popełniają duży błąd. Ponieważ, dzięki wieczornemu demakijażowi usuwamy z twarzy, zanieczyszczenia jakie zgromadziły się w ciągu dnia, takie jak brud, kurz czy też wydzielina łojowa i pot.
fot. Thinkstock
Przez zanieczyszczenia na twarzy blokują się pory i utrudniają przy tym oddychanie naszej skóry. Dobrze oczyszczona twarz jest gotowa do dalszej pielęgnacji, również na takiej buzi dobrze trzyma się makijaż, oraz kosmetyki są lepiej wchłaniane.

Demakijaż twarzy zaczniemy od dobrania  odpowiedniego kosmetyku do twarzy, który nie będzie tylko mył skórę, ale także ją pielęgnował: nawilżające, natłuszczające lub wręcz odwrotnie - matujące.
Do skóry suchej zastosuj mleczko, śmietanką, która lekko natłuszcza, albo delikatną piankę lub żel. Dobrze, by preparaty te w swoim składzie zawierały m.in. kwas hialuronowy, oleje roślinne.
Cerę wrażliwą należy oczyszczać hypoalergicznym zmywaczem o lekkotłustej konsystencji.
Skórę mieszaną, tłustą, łojotokową myjemy żelem lub pianką do cery tłustej.
Kosmetyk taki usuwa nadmiar łoju, ściąga rozszerzone pory i zapobiega świeceniu się skóry.
Zawiera też substancje antybakteryjne.

Demakijaż należy rozpocząć od związania włosów i umyciu rąk. Usuwanie makijażu zaczynamy od oczu Klik
Następnie przechodzimy do demakijażu twarzy.Ważne jest abyśmy nie tarły skóry, wystarczy lekki masaż dłońmi, aby rozpuścić nagromadzone na skórze zanieczyszczenia. Nakładamy odpowiedni kosmetyk i dokładnie rozprowadzamy go po całej twarzy i szyi, wmasowując go opuszkami palców.


  • Pomadkę z ust usuwa się, zataczają kółeczka.
  • Policzki zmywamy od skrzydełek nosa ku skroniom, natomiast brodę i szyję - kolistymi ruchami, czoło pionowymi w kierunki włosów.

Dzięki temu substancje czyszczące zmieszają się brudem oraz łojem i będziemy mogli go usunąć przy pomocy wilgotnego wacika.

Za każdym razem, po użyciu mleczka, w Twarz obowiązkowo wklepuj tonik. Tworzy on na skórze film, który działa silnie nawilżająco, daje skórze ulgę, poczucie odświeżenia, ściąga pory, łagodzi podrażnienia. Działa antybakteryjnie i antyseptycznie, przywraca właściwe, kwaśne pH skóry. Dzięki temu nie mają możliwości rozwoju bakterie. Działanie toniku, to przede wszystkim dostarczenie skórze nawilżenia, dlatego tak ważne jest, by był on dopasowany do typu cery, jak również odpowiednio używany, tj. wklepany za pomocą wacika w tych samym kierunku jak mleczko i odsączony za pomocą chusteczki. Nie odsączony tonik może spowodować podrażnienie skóry, zabierając jej zbyt dużo wilgoci, dodatkowo tworzy na skórze warstwę ograniczającą przepuszczalność dla czynników aktywnych z kremów. Tonik jest również niezbędny do równomiernego rozkładania pigmentów kosmetyków kolorowych


Ostatni etap pielęgnacji polega na wklepaniu opuszkami palców odpowiedniego kremu.Pamiętaj, że skóra ma swoją granice wchłanialności, dlatego nakładaj odpowiednią ilość preparatu, zgodną z potrzebami skóry.


Pozdrawiam,

BeautyM

2 komentarze:

  1. Dobrze, że o tym piszesz ;)
    Znam tyle młodych dziewczyn, które kompletnie nie rozumieją jaki to będzie miało wpływ w przyszlości :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wszystkie komentarze :)